Mgr. et Mgr. Petra Helebrantová

„Práce v OZP Akademii je mým životním smyslem a zdrojem energie.“

Od ukončení vysokoškolského studia pracuji v neziskovém sektoru, stála jsem při zrodu OZP Akademie, pomáhala ji „rozjet“ a dnes jsem ředitelkou. Řídím organizaci, komunikuji s lektory a studenty, píšu granty a akreditace nových vzdělávacích programů... Jsem také součástí lektorského týmu OZP Akademie – vedu kurzy měkkých dovedností a kurzy komunikace s lidmi se zdravotním postižením.

Školení je mým koníčkem. Zaměřuji se především na rozvoj měkkých dovedností - účastníky kurzů provádím tématy jako je komunikace, asertivita, práce se stresem, řešení konfliktů, schopnost sebereflexe apod. Vzhledem k tomu, že jsem prakticky nevidomá, mám také velmi blízko k tematice zdravotního postižení, psychologie hendikepu a komunikace s OZP – na mých kurzech se proto dozvíte nejen teorii ale i autentické zkušenosti a zážitky. Dávám důraz na individualitu každého člověka, při kurzech je pro mě klíčové studentům naslouchat, empaticky se na ně naladit a snažit se chvíli vnímat svět jejich očima.

Vystudovala jsem současně dvě vysoké školy – speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě a psychologii na Filozofické fakultě. Kromě toho jsem absolvovala řadu odborných kurzů – např. dlouhodobý akreditovaný kurz kompletní krizové intervence či muzikoterapie. Jsem autorizovaný zástupce pro zkoušku profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání.

Nejvíce lektorských zkušeností jsem získala při školení pro neziskový sektor, školy a státní správu. Pracovala jsem např. pro Tyfloservis o.p.s. (lektor a psycholog), Nové horizonty s.r.o. (lektor), Magistrát hlavního města Prahy (lektor kurzů komunikace s hendikepovanými), Centrum pro komunitní práci Střední Čechy (odbornice v projektu Respekt v komunikaci), Fond dalšího vzdělávání (lektor). Od roku 2009 píši odborné publikace a články o duševním zdraví a psychologii hendikepu.

"Slečna Helebrantová mě doslova vykolejila, jelikož její lekce byly velmi zábavné a velmi poučné. Dozvěděla jsem se zde více, než ve škole a z celého kurzu jsem dodnes unešená! Tímto bych ji ráda poděkovala za příležitost se kurzu účastnit!“ (kurz Lektor dalšího vzdělávání, červen 2016) „Paní Helebrantová je velmi fajn lektorka, která se dokáže plně přizpůsobit svým účastníkům a probíraná témata dokáže nejen vysvětlit, ale i doplnit vhodnými a zábavnými aktivitami.“ (kurz Lektor dalšího vzdělávání, duben 2016)

„Velmi mě zaujal workshop Petry Helebrantové a myslím si, že by se hodilo seznamovat opravdu širokou veřejnost s problematikou slabozrakosti a s nástrahami, které právě na slabozraké číhají a my ostatní, bez očních vad si tento fakt často ani nedokážeme uvědomit.

"Paní lektorka má neuvěřitelný cit pro jazyk a humor s nadsázkou:)” (kurz komunikace s nevidomými, červenec 2015)

„Kurz komunikace s nevidomými pod vedením lektorky Petry Helebrantové mě naprosto nadchnul. Do výuky jsem byla tak vtažena, že jsem přestala vnímat čas a kurz mi hrozně rychle utekl. Vše jsme si zkoušeli a hlavně, sama lektorka Petra je úžasný člověk, který prostě umí zaujmout.“ (kurz komunikace s nevidomými, únor 2015)

„Skvělý výstup, příklady ze života, věcné odpovědi“ (komentář k lektorce, kurz komunikace s OZP na MČ Praha 10, listopad 2015)